Arhiva editoriale
 Următoarea transmisie LIVE:
In fiecare duminica dimineata de la ora 9:00 si duminica seara de la 18:00.

Versetul zilei:

Rusalii pentru generația noastră

Nu este necesar să mai afirmăm că trăim zilele din urmă. Este o realitate pe care doar cei cu conştiinţa adormită o mai ignoră.
      Este o vreme în care răul se extinde în creaţia lui Dumnezeu, dar şi o vreme în care Dumnezeu  lucrează cu mare putere la răscumpărarea creaţiei Sale.
      În timp ce „dragostea celor mai mulţi se va răci...”, Biserica Domnului traieşte din plin prin Duhul Său.
     Lucrarea Duhului Sfânt pentru trezire spirituală este o realitate tot mai evidentă.
      Fiecare credincios  trebuie să se  apropie de Dumnezeu prin rugăciune, cu pocăinţă, ca să beneficieze de această măreaţă  putere.
     Aceasta este:
O putere care înnoieşte
O putere care direcţionează
O putere care autentifică slujirea
O putere care aduce unitate

Cum ne raportăm noi ca biserică la marea trimitere?(Matei 28:18-20)
           Se vorbeşte tot mai des despre întoarcerea la viaţa bisericii primare. Deşi nu este posibil să atingem toate detaliile formale ale vieţii bisericii primare, trebuie să ne întoarcem la ceea ce dădea suflu acestei biserici şi să punem preţ pe lucrarea Duhului Sfânt a lui Dumnezeu, care dă autenticitate promovării Evangheliei.
          Trăim într-o generaţie fără teamă de Dumnezeu, şi  suntem trimişi de Dumnezeu la contemporanii nostri.  Oamenilor acestei generaţii trebuie să le ducem vestea bună că trebuie să se împace cu Dumnezeu.
         Cum vom putea face asta?
         Prin călăuzirea şi cu puterea lui Dumnezeu, adică prin Duhul Sfânt.
        Dumnezeu aşteaptă bărbaţi şi femei care să stea la dispoziţia Sa pentru a-I face lucrarea.
         Conştienţi de această responsabilitate, dacă venim înaintea lui Dumnezeu putem experimenta trezirea spirituală, pentru ca apoi să-i trezim şi         pe alţii. Pe unii trebuie să-i trezim din somnul indiferenţei , al nepăsării, iar pe alţii trebuie să-i trezim din moarte, din moartea păcatului.
Eşti gata să fii unul dintre cei care experimentează și  apoi duce mai departe focul trezirii?

Traian Florea